Odlazak u HNK PDF Ispis E-mail
Autor Ratko Medan
Četvrtak, 30 Ožujak 2023 00:00

U organizaciji razrednika R. Medana i 3.a razreda učenici i djelatnici naše škole proveli su 9. ožujka čarobnu večer u Hrvatskom narodnom kazalištu gledajući jedan je od vrhunaca operne umjetnosti Čarobnu frulu. To je posljednja opera genijalnoga skladatelja W. A. Mozarta koja je u formi bajke ispričala priču o borbi dobra i zla te potrazi za mudrošću.

Teško je izdvojiti tko je od autorskoga tima, ansambla predstave i orkestra bio bolji jer je cijela izvedba bila nestvarna. No, možemo izdvojiti lika Papagena koji je, ne samo svojim glasom i stasom osvojio srca publike (i Papagene), nego i potajno zadovoljstvo svih nas znajući da se iza te uloge skriva tata našeg učenika.

Nastavnica povijesti H. Bašić Cvenić provela je učenike hodnicima HNK, a cijelu priču završili smo na balkonu povijesne zgrade s kojega se pružao predivan pogled. Vjerujemo da će ova večer ostati upamćena i da ćemo je se rado prisjećati na obljetnicama mature. A sada tražimo neke nove kazališne izvedbe…

Irena Prgomet

Ažurirano Ponedjeljak, 24 Travanj 2023 10:22