Naš učenik – svjetski prvak PDF Ispis E-mail
Autor Ardoja Ornik
Utorak, 15 Rujan 2015 09:40

Sa 18. svjetskog prvenstva u samostrelu koje se ove godine održavalo u Ulan-Ude (Buryatiya, Rusija) od 18. do 28. kolovoza 2015. vratio se Luka Štrbenac, naš učenik 2.b razreda s najboljim rezultatom juniorske reprezentacije u samostrelu RH.

U juniorskoj konkurenciji naslov svjetskog prvaka suvereno je pripao Luki, a potpuno neizvjesna borba za srebro i broncu odvijala se do kraja jer su razlike trojice strijelaca bile samo 3 kruga što nije, po vjetru koji svaki dan puše, apsolutno nikakva razlika i može se dostići samo jednom strelicom. Na kraju je do srebra došao Nijemac Niklas Stallbaum dok je bronca pripala Iakovu Avdeevu iz Rusije. Valentina Kozumplik osvojila je 5. mjesto, a Ivan Kelečić 7.

U kategoriji juniora Luka Štrbenac doslovno je pomeo konkurenciju najboljim rezultatom te tako osvojio zlatnu medalju. Čestitamo mu od srca!

više na stranici http://www.crossbow-croatia.hr/sp_2015_ulan-ude_index.htm

Ažurirano Utorak, 15 Rujan 2015 09:45