Sigurna vozačka dozvola PDF Ispis E-mail
Autor Zlatan Soldo
Utorak, 13 Listopad 2020 07:16

U četvrtak 8. listopada 2020. u našoj su školi održane radionica i natjecanje na poligonu unutar projekta ,,Sigurna vozačka dozvola“. Projekt je organiziran u suradnji s MUP-om, HEP-om kao glavnim sponzorom, lokalnim autoškolama i drugim medijskim pokroviteljima. Edukativnim su programom  učenici četvrtih razreda dobili mogućnost osvojiti besplatno polaganje vozačkog ispita u autoškoli Vatmar. Prvi dio edukativnog programa učenici su proveli na radionici tijekom koje ih se nastojalo osvijestiti o opasnostima s kojima bi se mogli susresti kao vozači, nakon čega je uslijedio kviz znanja. Drugi dio edukativnog programa proveden je na poligonu tijekom igre u kojoj su učenici koristili ,,pijane naočale“. Cilj igre bio je osvijestiti koliko je opasno piti alkohol i voziti. Učenicima se pritom mjerilo vrijeme potrebno da trčećim korakom stave zastavice sponzora u čunjeve na poligonu.

Sigurna vozačka

Koristeći ,,pijane naočale“, učenici su se potom okušali u tome tko će brže sjesti u auto i zavezati pojas. Nakon što su zbrojeni bodovi, pobjednik je bio učenik 4.b razreda. Učenici su pokazali odlično znanje, vještine i natjecateljski duh uz međusobnu podršku i navijanje.

Ažurirano Utorak, 13 Listopad 2020 07:22