Terenska nastava PDF Ispis E-mail
Autor Zlatan Soldo
Utorak, 22 Svibanj 2018 10:32

11. svibnja 2018. Geodetska škola u suradnji sa Zavodom za fotogrametriju d.d. (ZZF) organizirala je terensku nastavu za sve učenike 2. razreda. Učenici su u pratnji profesora (R. Medan, Z. Soldo, D. Zubčić, J. Čajsa Beber) posjetili radilište katastarske izmjere općine Đelekovec.

Katastarska izmjera

U domu kulture „Pajo Kanižaj“ učenike i profesore pozdravio je direktor ZZF-a, naš domaćin, gosp. Damir Pahić, a ispred Općine Đelekovec obratila se prisutnima zamjenica općinske načelnice gospođa Marina Mihalec. Uvodno predavanje o katastarskoj izmjeri održao je tehnički direktor ZZF-a gosp. Dario Tušek.

Predavanje

Djelatnici ZZF-a učenicima i profesorima su pokazali i pojasnili postupak katastarske izmjere u praksi (kancelarija i obilazak terena).

Teren

Druženje se nastavilo u izletištu Sunčano selo, gdje smo uz ručak, sportske igre,  mogli i nešto  naučiti. Omogućeno je razgledavanje etnografske zbirke „Stari zanati“ uz stručno vodstvo.

Etno zbirka

Naši učenici dostojno su i ovaj put svojim ponašanjem i željom za stjecanjem novih znanja predstavili Geodetsku školu.

Zahvaljujemo Zavodu za fotogrametriju d.d. te se nadamo i daljnjoj uspješnoj suradnji.

Tekst: Jasan Čajsa Beber
Fotografije: Z. Soldo