Knjižnica Geodetske tehničke škole -> Općenito -> Online katalog knjiga
Online katalog knjiga
Učenici koji žele od kuće pogledati ima li školska knjižnica GTŠ određenu knjigu i je li trenutačno na raspolaganju, moraju na internetu otvoriti slijedeću adresu:
Metel win (http://library.foi.hr/m3/index.htm).
Tako možete ući u fond bilo koje knjižnice u sustavu Metel-Point programa. Zasad je umreženo 370 knjižnica (Odabir knjižnice izbornik).
Upute za pretraživanje:
1. Odaberemo knjižnicu (npr. svoju školsku ili susjednu Graditeljsku)
Mogući izbor knjižnica:
a) Gradske knjižnice
b) Općinske knjižnice
c) Specijalne
d) Knjižnice visokoškolskih ustanova
e) Knjižnice srednjih škola
f) Knjižnice osnovnih škola
Ako tražite knjižnicu GTŠ-a, ona je treća u nizu knjižnica srednjih škola. Napravite klik i začas se pojavite na pretraživaču gdje možete odrediti bilo koji oblik pretrage koji vam padne na pamet.
Tako npr. možete upisati Hamlet u pretraživač i započeti pretragu klikom na gumbić "Traži" ispod.
Nakon što je pretraga obavljena, ponuđeno nam je 5 knjižnih jedinica. Klikom na redni broj dobivamo kataložni opis svake jedinice, broj slobodnih i zauzetih primjeraka tražene knjige.
Ako ste našli traženu knjigu, a žuri vam se, možete nazvati telefonom (66 00 648/kućni 26) ili poslati e-mail (nbutorac@geoskola.hr) i rezervirati svoju knjigu.
Baza podataka o knjigama se ažurira jednom dnevno pa ćete najtočnije podatke dobiti na početku radnog vremena (u 8:30 h utorkom, srijedom i četvrtkom, te u 13:30 h ponedjeljkom i petkom).
Stranice izradio i uređuje Mario Lovrić i Kristijan Trucek. Zadnja izmjena 24.11.2005.