OBAVIJEST POVODOM DANA ŠKOLSKIH KNJIŽNICA PDF Ispis E-mail
Utorak, 06 Studeni 2012 09:27

OBAVIJEST POVODOM DANA ŠKOLSKIH KNJIŽNICA

Našu će školu povodom Međunarodnog dan školskih knjižnica i Mjeseca hrvatske knjige posjetiti pjesnik, pripovjedač i vjeroučitelj Nikola Kuzmičić, u utorak 30.10. 2012.

Susret s njim održat  će se u učionici 2.a razreda, 6. sat u jutarnjem turnusu. Iz ostalih razreda svaki će profesor na susret poslati, ako je to moguće,  dvoje-troje učenika. Učenici popodnevnog turnusa također mogu doći na susret i tako upoznaju jednu vrlo zanimljivu i elokventnu osobu. Evo osnovnih podataka o našem gost:.

Nikola Kuzmičić, pjesnik i pripovjedač, rođen je 24. rujna 1968. godine u Zastražišću na Hvaru. Autor je više od dvije tisuće objavljenih pjesama, priča te stručnih i popularno-znanstvenih članaka. Višestruko je nagrađivan za svoje stvaralaštvo.

Do sada su mu objavljene knjige:

Uz Isusa na Kalvariju, Split, 1987.

NJ…, Split, 1997.

Tri slike, Zagreb, 2001.

Da ni, Zagreb, 2003.

Pet, Zagreb, 2005.

Smjerno sa svojim Bogom hoditi, Zagreb, 2006.

Došavši sa svoga rodnoga Otoka Hvara studirati u Zagreb, Split, 2008.

Redoviti je suradnik Veritasa, Kane, Službe Riječi, Lađe, Movisa, Hrvatskoga radija i portala bitno.net

Tijekom susreta knjižničar će proglasiti najboljeg korisnika knjižnice za prošlu šk. godinu i najboljeg sudionika knjižničnog kviza.

U Zagrebu 26.10. 2012.

Nikola Butorac